KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16306079
nr 1630 6079
Ivan Joern
(1902-1968), Sverige
Oljemålning, Signerad, landskap. Olja på pannå, 24x29 cm, yttermått inklusive ram: 34x40 cm
Ivan Joern, svensk bildkonstnär född i Karlstad 1902, död 1968.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
600 kr
måndag 1 juli 2024
kl 19:07:34
30/6 12:21:13